Програми на Фулбрайт за академичен обмен в САЩ 2023-2024 г.

Обявени са новите конкурси за стипендии Фулбрайт. Краен срок за подаване на документи: 5 декември, 2022 г.

Програмите Фулбайт предлагат стипендии на:

• Магистри и докторанти, достъпна за кандидати от всички области на науката и изкуствата с изключение на клинична медицина и стоматология.
  • Учени и изследователи, които могат да проведат научна работа по специалността си от 3 до 5 месеца в престижни университети и научни институти в САЩ.
  • НПО, включваща представители на български неправителствени организации, работещи за развитието на гражданското общество в България.
  • Аспиранти, предоставяща възможност на млади изследователи в напреднал етап на редовна или задочна докторантура да работят в престижни университети и институти в САЩ.

За да бъдат представени изброените програми, Фулбрайт кани всички потенциални кандидати на виртуална информационна среща на 19.09.2022г. от 17:00ч.

За повече информация тук.