51-ва национална конференция по въпросите на обучението по физика

Темата на 51-вата Национална конференция по въпроси на обучението по физика е „Образованието и научните изследвания по физика – фактор за устойчиво развитие“. Тя ще се проведе от 10 до 13 април 2023 г. в София. Нейни организатори са Съюза на Физиците в България, Министерство на образованието и науката и фондация „Еврика“.

Първото съобщение, заедно с регистрационни форми за конференцията и за младежката
сесия, образци за доклади и резюмета могат да бъдат намерени ТУК

В рамките на конференцията ще се проведат:

– Младежка научна сесия на тема „ФИЗИКАТА ЗА ЕДИН ПО-ДОБЪР СВЯТ“, с краен срок за изпращане на материали – 20 март 2023 г.

– Национален конкурс за есе за ученици и студенти „ЧРЕЗ ФИЗИКАТА ОТКРИВАМЕ И ПРОМЕНЯМЕ СВЕТА“, с краен срок: 27 февруари 2023г.

– Национален онлайн фотоконкурс за ученици (гимназиален етап) и студенти на тема: „КРАСИВОТО ВЪВ ФИЗИКАТА“, с краен срок – 15 март 2023 г.

Призоваваме както всички преподаватели, докторанти и студенти, така и техни близки и познати, имащи отношение към обучението по физика, да вземат активно участие.