Тържествено шествие на 02.10.2023г.

Новата академична година в Софийския университет съвпадна с юбилейната 135-та година от неговото създаване.

В деня на своята 135-та годишнина за пореден път ще се напомни на днешна България, че академичната идея и академичната общност са живи, че винаги ще продължават да бъдат стожер на общественото развитие и напредък.

Поканени сте да се включите в тържественото шествие на академичната общност на най-старото висше училище в България.

Ще се съберем в 09:30ч. в двора на Ректората. Маршрут на шествието: Народната библиотека бул. „Васил Левски“бул. „Цар Освободител“ул. „Г.С. Раковски“ул. „Оборище“пл. „Св. Ал. Невски“. Ще открием тържествено академичната учебна година пред храм-паметника „Св. Александър Невски“

В този ден ние демонстрираме авторитета на една институция и достойнството на една общност. Софийският университет е заслужил това право. Академичната му общност има привилегията да заяви публично, че образованието е един от най-важните приоритети на днешна България и очакваме ясни знаци, че сме чути и разбрани, а справедливите ни очаквания – удовлетворени.

Нека да го направим заедно!

09:30ч. – 09:55ч.: Разполагане на факултетите по продължение на бул. „Васил Левски“ в отсечката от ул. „Шипка“ до Народната библиотека

Последователност:

1. Исторически факултет
  2. Философски факултет
  3. Факултет по славянски филологии
  4. Факултет по класически и нови филологии
  5. Физически факултет
  6. Факултет по математика и информатика
  7. Юридически факултет
  8. Геолого-географски факултет
  9. Биологически факултет
  10. Факултет по химия и фармация