ПОКАНА ЗА ЗАКРИВАНЕТО НА МЕЖДУНАРОДНАТА ГОДИНА НА ФУНДАМЕНТАЛНИТЕ НАУКИ ЗА УСТОЙЧИВО РАЗВИТИЕ (МГФНУР) В БЪЛГАРИЯ

Международната година на фундаменталните науки за устойчиво развитие (МГФНУР) в България ще бъде закрита официално на 5 декември (вторник) от 13.30ч. в Аулата на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.

Чл.-кор. Александър Драйшу – Председател на Националния организационен комитет, ще направи кратък преглед на събитията, с които бе отбелязана у нас обявената от ООН 2022 година за Международна година на фундаменталните науки за устойчиво развитие.

С кратки лекции ще бъдат представени Нобеловите награди за 2023 г.:

• по химия – доц. д-р Георги Йорданов от Факултета по химия и фармация на СУ „Св. Климент Охридски“;
  • по медицина/физиология – проф. д-р Радостина Александрова от Института по експериментална морфология, патология и антропология с музей – БАН;
  • по физика – чл.-кор. Александър Драйшу от Физическия факултет на СУ „Св. Климент Охридски“.

От името на Националния организационен комитет най-учтиво Ви каним да присъствате на закриването в България на Международната година на фундаменталните науки за устойчиво развитие.

С уважение,
Чл.-кор. Александър Драйшу,