На 26.11.2022 г. в Шумен се проведе най-мащабното университетско изложение в страната – „Избирам България“. На изложението бяха представени над 20 висши учебни заведения, а самото събитие бе посетено от над 500 младежи. Голям поток от кандидат-студенти се съсредоточи пред щанда на Софийския университет. Там на видно място бе поставена плазмената топка, която се превърна в емблема на Физическия факултет – любители на физиката, а и не само, се спираха, за да научат малко повече относно физичните процеси, които се наблюдават в стъклената сфера. Някои от посетителите на изложението обещаха, че още тази година ще се гмурнат в дебрите на необятната наука, за да могат сами да изучават природните феномени, които ги вълнуват.