Международно изследователско училище „Макс Планк“ за астрономия и космическа физика към университета в Хайделберг (IMPRS-HD)

IMPRS Хайделберг обявява 18-то лятно училище в Хайделберг от 4 до 8 септември 2023 г. Темата е „Разкриване на еволюцията на галактиките с орбиталния телескоп Джеймс Уеб (JWST)“ IMPRS Хайделберг кани учени с ранна кариера на своето 18-то лятно училище.

Лятното училище в Хайделберг през 2023 г. ще се фокусира върху най-актуалните аспекти на еволюцията на галактиките, разглеждани от JWST, от близките до най-отдалечените галактики. JWST разкри изненади още с първите си изображения и вече е революция в много области на астрофизиката.

Училището ще даде на участниците преглед на това, което преди знаехме и след това научихме за еволюцията на галактиките през първата година от наблюденията на JWST, нововъзникващите предизвикателства и възможността да работят с данните от JWST под ръководството на световноизвестни експерти.

Темите включват преглед на JWST, физиката на близките галактики, ролята на обратната връзка с AGN, космическото пладне и Вселената на големи червени отмествания.

Лекциите ще бъдат придружени от практически семинари, които ще представят последните научни резултати.

Поканени са следните лектори:

• Steve Finkelstein (Univ. Texas Austin)
    • Adam Leroy (Ohio State Univ.)
    • Nora Lützgendorf (ESA)
    • Alice Shapley (UCLA)
    • Andrey Vayner (Johns Hopkins Univ.)

Ръководителите на семинари са:

• James Davies (MPIA)
  • Oleg Egorov (ARI)

Научният огранизационен комитет включва:

• E.Banados (MPIA),
  • L.Boogaard (MPIA),
  • F.Davies (MPIA),
  • A.de Graaff (MPIA),
  • I.Momcheva (MPIA),
  • N.Neumayer (MPIA),
  • D.Wylezalek (ZAH)

Крайният срок за кандидатстване е  15 юни 2023.
Повече информация вижте ТУК.