Конкурс на БУЛАТОМ на тема „Как си представяте ядрената енергетика на България през 2053 година?“

Сдружението Български Атомен Форум (БУЛАТОМ), член на Европейския атомен форум е неправителствена организация изразяваща позицията и интересите на компаниите от ядрения сектор в България и най-голямото професионално сдружение, осигуряващо експертна помощ по всички въпроси в областта на ядрената енергетика в България. Като отговорна организация, Булатом знаят, колко важна роля за бъдещето развитие имат добре образовани и мотивирани млади хора. През годините Булатом е организирал множество конкурси, мероприятия и конференции, в които активно участие са взимали и студенти от Софийския университет.

Тази година Булатом обяви на своята интернет страница конкурс на тема: „Как си представяте ядрената енергетика на България през 2053 година?“. Участници в конкурса могат да бъдат студенти от СУ „Св. Климент Охридски“, Технически университет – София, ТУ-София, филиал Пловдив, РУ “Ангел Кънчев“ и УНСС.

Крайният срок за участие е 30 октомври 2023 г. Наградата за първо място е парична в размер на 1000 лв.