ПОКАНА ЗА НАУЧНА КОНФЕРЕНЦИЯ ПО ОКОЛНА СРЕДА – НИМХ, 19-20 МАРТ 2024Г.

От името на Организационния и Научния комитет имам удоволствието да Ви поканя за участие в Национална научна конференция по околна среда на НИМХ!

Събитието ще се проведе в периода 19-20 март 2024г. в НИМХ, гр. София.

Мисията на тази конференция е засилване на сътрудничеството между учени от различни научни институции на национално ниво и насърчаване на младите учени към активно участие в интердисциплинарни изследвания. Конференцията ще предостави възможност за обмен на идеи, опит и осъществяване на сътрудничество между изследователи от различни области на приложната и експериментална метеорология, климатологията, хидрологията и екологията във връзка с оценката на риска и прогнозирането на природните бедствия наводнения, засушавания, гръмотевични бури, студени/топли вълни, силен вятър, замърсяване на въздуха и др.

Ще се радвам да сте част от представящите или слушателите на конференцията, както и ще помоля да разпространите до всички колеги, които са част от институцията, в която работите или до други, които биха имали интерес.

Повече информация може да намерите ТУК.