ВЪЗПОМЕНАТЕЛНА СРЕЩА В ПАМЕТ НА ХЕРМАН ОТТО АЛБЕРТ

Физическият факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ и Съюзът на физиците в България Ви канят на Възпоменателна среща по повод 50 години от кончината на  Херман Отто Алберт  (1928 – 1973г.) – дългогодишен демонстратор в курсовете по обща физика, създател на нови експериментални установки, популяризатор на физичния експеримент

Събитието ще се състои на 16 март (събота) от 10:30 ч. в зала А209  на Физическия факултет, бул. „Джеймс Баучер“ № 5 – в наверието на 135-годишнината от преподаването на физика в Софийския университет.

Каним всички, които пазят лични спомени за Херман, колегите завършили Физическия факултет или учащи в момента, интересуващите се да видят демонстрации с уникални апарати, купувани преди век, и всички желаещи да се докоснат до по-важни моменти от историята на физиката и физичния експеримент.