ПОСЕЩЕНИЕ в МГ „Баба Тонка“, гр. Русе

На 17 април 2024 гл. ас. д-р Гергана Георгиева от катедра „Метеорология и геофизика“ към Физическия факултет на СУ „Св. Кл. Охридски“ и студент Виктория Пенчева посетиха Фестивала на науката в МГ „Баба Тонка“, гр. Русе. Те изнесоха презентации за изследванията на Антарктида, както и за създаването на прогноза на времето и борбата с градушките – тема, която е изключително актуална за района на гр. Русе.

Д-р Георгиева и Виктория Пенчева раздадоха брошури за предлаганите бакалавърски програми във Физическия факултет на Софийския университет, срещнаха се и разговаряха с учителите по физика и заинтересовани ученици. Учениците бяха подготвили презентации и демонстрации на различни физични процеси в рамките на  Фестивала на науката. Събитието беше организирано по случай 160 годишнината на гимназията, която е наследник на Първа девическа гимназия в града.