Докторанти от Физически факултет изнесоха популярни лекции в 32 СУИЧЕ, гр. София

На 16.02.2023 г. докторанти на Физически факултет от катедра „Метеорология и геофизика“ посетиха 32-ро училище “Свети Климент Охридски”, гр. София. На ученици от 10 клас водещата на „Прогнозата за времето“ в BTV Станислава Цалова представи отблизо професията „синоптик“ и проведе практическо занимание, свързано с работата на тв метеоролога. Евгения Трайкова (прогнозист на време в НИМХ) изнесе лекция озаглавена „Защо физика?“, чиято цел беше да представи накратко образователната дейност на Физическия факултет и възможностите за последваща професионална реализация. След лекциите те се запознаха със СТЕМ центъра на училището.