ОТКРИВАНЕ НА „ЛАБОРАТОРИЯ ЗА КОСМИЧЕСКИ ИЗСЛЕДВАНИЯ „ПРОФ. СТЕФАН АЛЕКСАНДРОВ“

На 31 октомври 2023 г. (вторник) от 11:30 ч. във Физическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ (адрес: бул. „Джеймс Баучер“ № 5, сграда А, етаж 4, лаборатория А410) ще се проведе официалното откриване на „Лабораторията за космически изследвания „Проф. Стефан Александров“.

Обновяването на лабораторията е безвъзмездна дарителска инициатива на фирма „ЕндуроСат“, която е глобален лидер в областта на наносателитите и космическата инфраструктура.
Физическият факултет е сред водещите учебни заведения в обучението на специалисти в областта на аерокосмическото инженерство, сателитните технологии и комуникационните системи.
Тясното сътрудничество с индустриален партньор като фирма „ЕндуроСат“, ще позволи на Физическия факултет да намали дистанцията между университетското обучение и реализацията на пазара на труда и да осигурява образование на световно ниво в тази сфера.