ВЪЗПОМИНАТЕЛНА ВЕЧЕР ПО ПОВОД 100 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА ДОЦ. АНТОНИЯ ПЕЕВА

Физическият факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ и Съюзът на физиците в България Ви канят на Възпоминателна вечер по повод 100 години от рождението на доц. Антония Пеева (1923 – 2006) – физик-експериментатор и дългогодишен преподавател в Катедра „Обща физика“, неуморим организатор на обществения живот на физическата колегия и Почетен член на Съюза на физиците в България.

Събитието ще се състои на 1 декември (петък) от 16:00ч. в зала А315 „Проф. Елисавета Карамихайлова“ на Физическия факултет, бул. „Джеймс Баучер“ №5 – в навечерието на 135-годишнината от преподаването на физика в Софийския университет, което ще отбележим през предстоящата 2024г., и е посветено на юбилея на Физическия факултет, който тази година отбелязва 60 години като самостоятелно звено на Софийския университет.

За живота и творчеството на доц. Пеева ще разкажат нейни родственици, колеги и приятели.

Изложба в памет на 100-годишнината от рождението на доц. Антония Пеева и показване на сбирка от  архивни документи, свързани с живота и дейността ѝ ще бъде представена във фоайето пред залата.