ПОСЕЩЕНИЕ НА СТУДЕНТИ ОТ ФИЗИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ НА СУ В MELEXIS БЪЛГАРИЯ

На 22 април 2024 г. от катедра „Радиофизика и електроника“ към Физическия факултет на СУ „Св. Кл. Охридски“, със съдействието на Кариерния център на факултета, беше организирано посещение на студенти от Физическия факултет във фирма Melexis България. Фирмата е световен лидер в развоя и производството на микроелектронни компоненти за индустрията и автомобилната промишленост. В София се намира най-голямата база на група Melexis. Студентите, имаха възможност да се докоснат до всички етапи на работа в компанията от разработване, производство, изпитване на интегралните схеми и сензорни системи до подготовката на продукцията за клиентите.

На студентите бяха представени и възможностите за включване в Стажове и обучителната програма Melexis Academy, както и възможностите за кариерно развитие в тази технологична компания.