Призив към студентите от Физическия факултет да активират университетските си електронни пощи

В официално писмо до деканите на факултетите заместник-ректорът по
информационни дейности и академичен състав проф. д-р Елиза Стефанова отправи молба студентите да актуализират данните за електронните си адреси в Мудъл. Основният повод е важна предстояща анкета, за която е от огромно значение връзката със студентите чрез редовно използвана от тях електронна поща.

Препоръката от ръководството на Физическия факултет е студентите да активират университетските си електронни пощи, ако все още не са го
направили. В Мудъл началният асоцииран адрес е именно служебният –
име@uni-sofia.bg, независимо дали е активиран. Това често води до
неосъществими опити за връзка.

Подробни инструкции как да се активира университетският електронен адрес в платформата ZIMBRA може да видите тук.

Напомняме, че университетските адреси са изключително необходими за
успешната и навременна комуникация на ръководството и преподавателите със
студентите, особено в настоящата епидемична обстановка. За улеснение тези адреси могат да се свържат към редовно използвана електронна поща и не е нужно да се влиза през платформата ZIMBRA.

Вижте инструкции как да добавите университетската си пощенска кутия към Gmail тук.